Léčba atopického ekzému biolampou


Diagnóza

Žena, 23 let, s rozsáhlou dermatitis perioralis v oblasti obličeje. Ekzém se rozvinul v dětském věku. Okolo očí a úst se vyskytují velmi zanícená, bolestivá a svědivá ložiska.

Dosavadní léčba

Běžná léčba pomocí mastí byla doposud bez zjevného efektu.

Obtíže

Velká zanícená ložiska jsou bolestivá a nepříjemně svědí. Tím se zvyšuje riziko zanesení infekce a výrazně se zpomaluje proces hojení. Atopická dermatitida souvisí s poruchou imunitního systému, proto je náchylnost k virovým a bakteriálním infekcím významně vyšší.

Aplikace Biostimulu

Žena začala s léčbou pomocí Biostimulu na doporučení lékaře. Aplikace byly prováděny 2–3krát týdně po dobu 15–20 minut na postižená místa. Na začátku terapie byl zvolen kontinuální režim.

Závěr

Pacientka trpěla dermatitidou s častými recidivami již od dětství. Před začátkem léčby Biostimulem dermatitida postihovala oblast brady a okolí úst a vnějších očních koutků. Dosavadní klasická léčba byla dlouhodobě neúspěšná. Pacientce byla lékařem doporučena účast ve studii léčebných účinků metody Fotonyx. Pacientka léčbu podstoupila.

Průběh a výsledky léčby ilustrují léčebné účinky metody Fotonyx. Nálezy jsou plně v souladu s teoretickými předpoklady o biologickém účinku světla a doposud publikovanými studiemi na toto téma.

Aplikace metody Fotonyx velice efektivně podněcuje progresivní hojení tkání a urychlují jeho průběh. Již po třetím týdnu aplikace metody Fotonyx systémem Biostimul dochází téměř k úplnému vymizení zánětlivých ložisek a jejich zhojení bez jakýchkoliv následků.

Díky analgetickému účinku dochází k výraznému potlačení bolesti a svědění, což omezuje nutný kontakt rukou s postiženou pokožkou obličeje, a tím i riziko zanesení infekce nebo šíření zánětu, čemuž běžné způsoby léčby často nezabrání. Díky protizánětlivému účinku polarizovaného světla nedochází během léčby Biostimulem v tomto případě k žádným komplikacím, které hojení zpomalují a znesnadňují.

1. den aplikace

Před aplikací se zanícená a velmi svědivá ložiska vyskytovala v oblasti brady, okolo úst až k nosu.

léčba atopického ekzému biolampou

30. den aplikace

Po měsíční aplikaci dochází k výrazné úlevě od svědění a zánětlivá ložiska se začínají hojit

léčba atopického ekzému biolampou

50. den aplikace

Po necelých dvou měsících léčby dochází k výrazně znatelnému ústupu ekzému, pleť je téměř zhojená.

léčba atopického ekzému biolampou

105. den aplikace

Po tříměsíční aplikaci dochází k úplnému vymizení ekzému.

léčba atopického ekzému biolampou